Хворих в СІЗО мають лікувати!

30.09.2011

ГО «Інститут правових досліджень і стратегій» та Харківською правозахисною  групою 6-го жовтня об 11:30 біля будинку Державної пенітенціарної служби України, що знаходиться за адресоюмісто Київ, вул. Мельникова, 81 буде проведена вулична акція«Хворих в СІЗО мають лікувати!» із залученням ЗМІ.

Запрошуємо вас долучитися до Акції та підтримати ініціативу громадського обговорення права на лікування осіб, що перебувають в СІЗО.

Великою проблемою для України є медичне забезпечення осіб, які перебувають під вартою, але ще не є засудженими. Для людей зі смертельними захворюваннями це питання життя і смерті. Досудове і судове слідство подекуди триває роками, практика свідчить, що трапляються випадки, коли без рішення суду людина перебуває у СІЗО протягом дванадцяти років.

За перше півріччя поточного року в порівнянні з минулим роком майже вдвічі зросла смертність в’язнів, що перебувають в закладах, підпорядкованих Державній пенітенціарній службі.

Медичні заклади в СІЗО, а також установах виконання покарань, є частиною системи виконання покарань, лікарі мають військові звання і підкоряються наказам керівництва. А тому є проблема із тим, щоб встановити неупереджений і обґрунтований діагноз хворого, наполягти на негайній госпіталізації і домогтися надання термінової, невідкладної медичної допомоги в’язневі в разі потреби.

Координатор Акції: Андрій Діденко, координатор програм Харківської правозахисної групи тел:(093)985-2574,

***

Акція буде тривати близько 30 хвилин.

В той же день 6 жовтня о 13:00 годині в інформагенції УКРІНФОРМ відбудеться круглий стіл “Надання медичної допомоги в СІЗО: що потрібно змінити?”. Учасники круглого столу наступні: експерт ГО “”Інститут правових досліджень та стратегій” Айгуль Муканова, експерт Харківської правозахисної групи Людмила Коваль, координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко, представники Всеукраїнської мережі ЛЖВ Ірина Варшик та Володимир Бочаров–Туз. До участі також запрошено Уповноваженого ВР з прав людини, Уповноваженого Уряду в Європейському суді, представників Державної пенітенціарної служби, МОЗ та прокуратури, представника Адміністрації Президента.

Comments are closed