Ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 червня 2014 року в справі Тарасова О.Г.

ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ
З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2014 року

м. Київ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
головуючого
суддів
Кульбаби В.М.,
Тельннкової І.Г., Пойди М.Ф.,
Бех М.О., Мороза М.О.

розглянула в судовому засіданні в м. Києві заяву засудженого Тарасова 0.Г. про допуск до провадження Верховним Судом України кримінальної справи щодо нього для перегляду ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 29 жовтня 2002 року.

Вироком Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 25 грудня 2001 року Тарасова 0.Г.. засуджено за ч. 2 ст. 140 КК України па 4 роки позбавлення волі, за ст. 17. ч. 2 ст. 141 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі, а на підставі ст. 42 КК України па 5 років позбавлення волі.

Ухвалою Верховного Суду України від 29 жовтня 2002 року у задоволенні касаційної скарги засудженою Тарасова О.Г. відмовлено, а вирок Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 25 грудня 2001 року залишено без зміни.

У своїй заяві про перегляд судових рішень на підставі п. 2 ч. 1 ст.400-12 КПК України Тарасов О.Г. просить переглянути винесені щодо нього судові рішення та скасувати ухвалу Верховного Суду України від 29 жовтня 2002 року. В обґрунтування посилається па рішення Європейського суду з прав людини від 31 жовтня 2013 року.

Вивчивши матеріали, додані до заяви, обговоривши її доводи, колегія суддів приходить до наступного висновку.

Рішенням Європейської о суду з прав людини щодо Тарасова О.Г. від 31 жовтня 2013 року, яке набрало статусу остаточного 31 січня 2014 року.

в с т а н о в и л а:

встановлено, що при розгляді його справи судами мало місце порушення матеріального аспекту статті 3 Конвенції. що було порушення процесуального аспекту статті 3 Конвенції, що було порушення пункту 1 статті 6 Конвенції щодо права заявника не свідчити проти себе, що було порушення пункту 1 підпункту «с» пункту 3 статті 6 Конвенції щодо права на захист, що було порушення пункту 1 та підпункту «с» щодо здатності заявника ефективно брати участь у судовому розгляді його справи 21 грудня 2001 року.
Отже, Європейський суд з прав людини встановив відповідні порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні вказаної справи, що у відповідності до п. 2 ч.1 ст. 400-12 КПК України має бути предметом перегляду вищими судовими інстанціями.
Враховуючи, що встановлені міжнародним судом порушення при розгляді судами України справи щодо Тарасова О.Г. є наслідком недотримання норм процесуального права, то розгляд такої справи відповідно до ст.400-18 КПК України здійснюється Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Керуючись ст. 400-18 КПК України, колегія суддів.

ухвалила:

Відкрити провадження у справі за заявою Тарасова Олексія Геннадійовича про перегляд постановлених щодо нього судових рішень.

Кримінальну справу щодо Тарасова О.Г. витребувати із Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області.

Судді:

Comments are closed