Анонс прес-конференції «Як вітчизняні прикордонники наживаються на кримських українцях»

31.10.2014

Анонс прес-конференції «Як вітчизняні прикордонники наживаються на кримських українцях»

4 листопада 2014 року об 11 год. в інформаційному агентстві «Інтерфакс» (вул. Рейтарська, 8/5 а) відбудеться прес-конференція на тему: «Як вітчизняні прикордонники наживаються на кримських українцях».

Правозахисники фіксують потік звернень від громадян України, які виїжджають з окупованого Криму та зіштовхуються з порушенням прав українськими прикордонниками. Постраждалі стверджують: від них вимагають письмову довідку «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», а при відсутності такої не гребують і паперовою «довідкою» з зображенням Григорія Сковороди.

Експерти Платформи стратегічного судового захисту взялися допомогти постраждалим та звернулися в низку державних інстанцій для вирішення цієї системної проблеми.

Під час прес-конференції учасники озвучать ТОП-5 найбрутальніших порушень з боку українських прикордонників по відношенню до власних громадян. Розкажуть про правила перетину адміністративного кордону з АРК та які документи насправді мають право вимагати прикордонники у громадян України, що прямують з Криму. А також озвучать реакцію української влади на звернення правозахисників.

Учасники прес-конференції:

Сергій Заєць, адвокат, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини;
Максим Буткевич, координатор проекту “Без кордонів”;
Валентина Потапова, українка, мешканка Криму, жертва зловживань українських прикордонників;
Ілля Ільїн, свідок порушень.

***
Організатори прес-конференції – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини таПлатформа стратегічного судового захисту. Захід проходить за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

Comments are closed