Обговорено напрями подальшого співробітництва між ВССУ та Українською Гельсінською спілкою з прав людини

Дата: 23.03.2016
Джерело: sc.gov.ua

Обговорено напрями подальшого співробітництва між ВССУ та Українською Гельсінською спілкою з прав людини

23 березня 2016 року у ВССУ відбулася зустріч із представниками Української Гельсінської спілки з прав людини.

Як відомо, це найбільша асоціація правозахисних організацій України, метою діяльності якої є захист прав людини. Нещодавно за її ініціативи було проведено дослідження практики застосування національними судами рішень Європейського суду з прав людини, а відтак результати дослідження опубліковано у збірці «Precedent UA – 2015».

Метою зустрічі у ВССУ стало обговорення результатів зазначеного дослідження та актуальних питань співробітництва між Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ і Українською Гельсінською спілкою.

Виконавчий директор Спілки Аркадій Бущенко поінформував про діяльність організації та запропонував можливі спільні проекти, зокрема експертну допомогу УГСПЛ у вирішенні проблемних питань, які виникають у судовій практиці.

Більш детально про започаткований рейтинг «Precedent UA – 2015», який складається із судів, що найбільш часто та релевантно використовують у своїй практиці прецедентні рішення Європейського суду з прав людини, розповіла юрист-аналітик Центру стратегічних справ УГСПЛ Олена Сапожнікова. Вона повідомила, що такі дослідження планується проводити щороку.

У свою чергу заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко наголосив, що ВССУ зацікавлений у співпраці, а робота, здійснена Українською Гельсінською спілкою, є надзвичайно важливою, адже висвітлення діяльності судів, зокрема в аспекті застосування практики ЄСПЛ, сприяє підвищенню якості судових рішень та рівня довіри громадян до судової системи.

У зустрічі взяли участь директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало, суддя ВССУ Жанна Єленіна, заступник начальника науково-експертного управління, начальник відділу нормативно-правової роботи Юрій Хім’як, начальник відділу прес-служби Ніла Мартинюк, керівник відділу міжнародно-правового співробітництва Михайло Вайнагій.

Comments are closed