Українська Гельсінська спілка з прав людини просить мера Києва зберегти озеро Качине

 Скан оригіналу звернення можна подивитися тут: Звернення_Меру міста Києва В.В. Кличку

 завантаженняМеру міста Києва В.В. Кличку

Шановний Віталію Володимировичу,

До Української Гельсінської спілки з прав людини (Спілки) звернулися люди, що мешкають поблизу озера Качине у Дарницькому районі м. Києва.

Озеро Качине існує десятки років та створює для місцевих мешканців затишок та гідне для проживання довкілля.

Однак місцеві мешканці скаржилися до Спілки на те, що розпочато роботи із засипання цього озера для того, щоб побудувати там багатоповерховий будинок.

Спілка прийняла рішення допомогти мешканцям у їх намаганні зберегти озеро Качине і надати їм інформаційну та юридичну допомоги.[1]

У зв’язку із цим, відповідно до статті 41 Закону України «Про екологічну експертизу», повідомляємо, що Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочала спільно з громадою, що вийшла на захист озера Качине, збір документів для проведення громадської екологічної експертизи містобудівної ситуації щодо озера Качиного, розташованого в житловому масиві «Позняки», на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту Петра Григоренка, у Дарницькому районі міста Києва. До складу еколого-експертної комісії входять громадські діячі, висококваліфіковані фахівці та науковці в сфері екології, містобудування та архітектури.

Для проведення громадської екологічної експертизи нам потрібні ряд документів, а саме:

 1. Генеральний план міста Києва.
 2. Містобудівні документи, що мають офіційний статус затверджених належною процедурою, відповідно до яких було здійснено забудову мікрорайону.
 3. Містобудівний розрахунок 2-го мікрорайону, що має офіційний статус затвердженого належною процедурою та містить щільність, чисельність потреби в установах та підприємствах обслуговування населення.
 4. Містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку на вулиці Здолбунівській (перетині з вул. Тепловозною) у Дарницькому районі м. Києва та вплив його на територіальний розвиток міста.
 5. Техніко-економічні показники мікрорайону.
 6. Заява про наміри забудовника.
 7. Заява про екологічні наслідки будівництва.
 8. Програму соціально-економічного, екологічного та культурного розвитку міста на поточний період відповідно до екологічних наслідків забудови.
 9. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва житлового будинку на вулиці Здолбунівській (перетині з вул. Тепловозною) у Дарницькому районі м. Києва.
 10. Містобудівні умови та обмеження забудови означеної ділянки.
 11. Завдання на проектування забудови означеної ділянки.
 12. Науково-технічний звіт про інженерно-геодезичні вишукування означеної ділянки.
 13. Науково-технічний звіт про інженерно-геологічні вишукування означеної ділянки.
 14. Науково-технічний звіт про гідрогеологічні вишукування означеної ділянки.
 15. У повному складі загальна пояснювальна записка проекту будівництва вулиці Здолбунівській (перетині з вул. Тепловозною) у Дарницькому районі м. Києва.
 16. Розділи проекту забудови означеної ділянки у повному складі: «Проект організації робіт підготовчого періоду», «Проект інженерного захисту території ділянки», «Проект організації будівельних робіт», «Оцінка впливу забудови на навколишнє середовище».

Просимо Вас надати їх завірені копії названих вище документів Українській Гельсінській спілці з прав людини, видавши на руки адвокату, юристу-аналітику Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Олені Євгеніївні Сапожніковій (тел.: 099 309 07 39; e-mail: sapozhnikovaoe@gmail.com).

Звертаємо Вашу увагу, що право на одержання зазначеної інформації про об’єкт екологічної експертизи гарантується законодавством України і є предметом суспільного інтересу, оскільки стосуються екологічних прав та інтересів мешканців:

 1. Конституцією України, статтями 16, 32, 34, 40, 50.
 2. Законом України “Про охоронну навколишнього природного середовища” статтею 9.
 3. Законом України “Про екологічну експертизу”.
 4. Основами законодавства України про охорону здоров’я, статтею 6.
 5. Законом України “Про забезпечення санітарного та епідемологічного благополуччя населення“, статтею 4.
 6. Законом України “Про інформацію”, статтями 9, 35, 47.
 7. Постановами Верховної Ради України “Концепція сталого розвитку населених пунктів”, “Про державне прогнозування та розробку програм економічного та соціального розвитку України”.
 8. Міжнародною Конвенцією “Про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища”, ратифікованою Верховною Радою України 6.07.1999 р.
 9. Програмою дій ООН “Порядок денний на ХХІ століття”, прийнятої на самміті “Планета Земля” (“AGENDA 21”) в Ріо-де-Жанейро у 1992 р., та Програма дій з подальшого його впровадження, прийнятої на 19-ї спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН (“Ріо+5”) У 1997 р.
 10. Зобов’язанням України, що прийняті на Конференції ООН з проблем населених пунктів (Хабітат ІІ) в Cтамбулі у 1996 р.

Українська Гельсінська спілка з прав людини просить зробити усе можливе, щоб зупинити знищення озера Качине, а саме його засипання та будівництво на його місці багатоповерхового будинку. 

_________________________________________________

[1] Див. також http://helsinki.org.ua/appeals/zayava-ukrajinskoji-helsinskoji-spilky-z-prav-lyudyny-schodo-zabudovy-ozera-kachyne-v-kyjevi/.%20

 Скан оригіналу звернення можна подивитися тут: Звернення_Меру міста Києва В.В. Кличку

Comments are closed