УГСПЛ просить міністра екології проконтролювати порушення природного законодавства щодо озера Качине

Дата: 30.06.2016
Джерело: http://helsinki.org.ua/appeals/zayava-kachyne/
GOL_9572_1

На фото О.М. Семерак. Джерело: uk.wikipedia.org

Скан оригіналу заяви міністру екології щодо озера Качине

Міністру екології та природних ресурсів України

О.М. Семераку

Шановний Остапе Михайловичу,

до Української  Гельсінської спілки з прав людини надійшли звернення від жителів Києва щодо неправомірності засипання та забудови озера Качине, розташованого в Дарницькому районі міста Києва, на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту Петра Григоренка. Гельсінська Спілка прийняла рішення допомагати активістам у відстоюванні їхніх законних прав шляхом надання інформаційної та юридичної підтримки щодо збереження озера Качине.

Із наданих активістами матеріалів видно, що підставою до надання дозволу на будівництво на місці озера Качине фактично стала «Науково-екологічна експертиза впливу на навколишнє середовище робіт з будівництва житлового будинку з об’єктами господарського та соціального-побутового призначення на земельній ділянці на вул. Здолбунівській (перетин вул. Тепловозної) в Дарницькому районі м. Києва», надана забудовнику «Науково-дослідним центром екологічної безпеки та природокористування» Міністерства екології та природних ресурсів України. Прошу Вас пояснити цей висновок, який став фактичною епіцентром конфліктної ситуації. Оскільки спроби засипати та розпочати будівництво на озері Качине отримали супротив місцевих жителів. Розпочалися акції мирного протесту. Київська Рада створила робочу групу «З розгляду питань виникнення конфліктної ситуації на будівництві на вулиці Здолбунівській (на перетині з вул. Тепловозною) у Дарницькому районі м. Києва».

УГСПЛ з метою з’ясування обставин справи направила запит до Інституту водних проблем і меліорації Національної академії наук України та 21 червня отримала «Науково-експертний висновок щодо статусу озера Качине в Дарницькому районі міста Києва», яким встановлено, що вищезгадана водойма є озером і на її місці заборонено будь-яке будівництво.

Прошу Вас взяти на особистий контроль порушення природного законодавства щодо озера Качине, фізичне існування якого на сьогодні під загрозою.

Скан оригіналу заяви міністру екології щодо озера Качине

 З повагою до Вас,

виконавчий директор

Української Гельсінської спілки з прав людини                                                              А.П. Бущенко

Comments are closed