Звернення до журналістів за допомогою у справі збереження озера Качине

Заява до журналістів на захист озера Качине в Києві 

Appeal to journalists to save the lake Kachyne in Kyiv  

Guardian (журналіст Alison Flood)

                                                                     Die Welt (до редакції)

                                                                           New York Times (журн.Andrew Kramer)

                                                                     Spiegel (до редакції)

 Focus (до редакції)

Звернення до журналістів

Озеро Качине в Києві

Частково засипане уже озеро Качине в Києві

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимушена звернутись до Вас за допомогою у справі збереження озера Качине, яке розташоване у місті Києві. Незважаючи на думку громади, це озеро незаконно намагаються знищити, побудувавши на його місці будинок.

 

Які правові порушення

Українське законодавство, зокрема, стаття 88 Водного кодексу України, та стаття 60 Земельного кодексу України встановлюють прибережні природоохоронні захисні смуги навколо озер та інших водойм з метою їх охорони, а стаття 89 Водного кодексу України та стаття 61 Земельного кодексу України забороняють будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі будинків у прибережних захисні смугах навколо водойм.  До того ж, озеро Качине є єдиним місцем проживання популяції качок. Тому, мешканці навколишніх будинків, громадські активісти та правозахисники одразу ж звернулися до суду.

Протиправні дії влади і забудовників 2016 року

Проте, забудовник – КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, який підтримує Київська міська адміністрація, в тому числі мер  Києва Віталій Кличко, спромігся спочатку отримати експертний висновок, що Качине нібито-то не є озером, а коли цей привід було спростовано іншим науково-експертним висновком, постійно затягує розгляд питання, засипаючи в той же час озеро сміттям та викачуючи з нього воду – тобто знищуючи озеро та, фактично,  продовжуючи будівництво.  Одночасно, забудовник використовує незаконні способи тиску на захисників озера Качине, які, нажаль, є можливими в Україні. Спочатку їх побили, очевидь, найняті забудовником особи, так звані «тітушки», а потім на них подали позов до суду про відшкодування збитків, які вони нібито-то нанесли генпідряднику, перешкоджаючи засипати озеро сміттям (що є також порушенням статтей 61 Земельного кодексу та 89, 99, і 110 Водного кодексу України Водного кодексу України).

Ситуація в суді сьогодні

Зараз у суді поновився розгляд справи про озеро Качине.  Українська Гельсінська спілка з прав людини, яка взяла на себе правову допомогу як озеру, так і його захисникам, намагається привернути увагу міжнародної громадськості для його справедливого та неупередженого розгляду у суді.

Ми готові надати всі наявні документи та детальні пояснення. І закликаємо вас надати нам інформаційну підтримку в наших діях.

Аркадій Бущенко,

Виконавчий директор УГСПЛ

Заява до журналістів на захист озера Качине в Києві 

Appeal to journalists to save the lake Kachyne in Kyiv

Comments are closed