Без’язикова «пресують», бо став свідком прорахунків керівництва — адвокат

Джерело: https://hromadskeradio.org/news/2016/12/15/bezyazykova-presuyut-bo-stav-svidkom-prorahunkiv-kerivnyctva-advokat
Автор: Олег Шинкаренко, журналіст Української Гельсінської спілки з прав людини

Захист заарештованого полковника Без’язикова припускає, що він може знати про загиблих на Савур-могилі, Степанівці, Кутейніково та в Іловайському котлі, і це нібито пояснює тиск на нього з боку влади

Адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Веремієнко, який захищає полковника Івана Без’язикова в суді сказав, що Генпрокуратура звинувачує його у безпосередній співпраці із керівниками «ДНР» Хмурим та Олександром Захарченком. За інформацією Олега Веремієнка Іван Без’язиков цього робити не міг, оскільки весь час арешту перебував у підвалі.
«Генпрокуратура стверджує, що в цей період із цього підвалу Без’язиков керував Захарченком. Я навіть цього коментувати не буду — це повний абсурд. Суд мотивував арешт лише одним — показаннями свідка Павла Гаркавенка. Я не буду давати йому характеристику, можу сказати, що є свідки, які стверджують, що він зловживав наркотичними засобами, тому особисто у мене немає ніяких сумнівів, що його використали, як лжесвідка проти полковника Без’язикова», — зазначив Веремієнко.

Олег Веремієнко також спростовує звинувачення щодо того, що Без’язиков нібито вербував українських військових переходити на бік «ДНР»:

«Мій підзахисний нікого не вербував. Його під загрозою смерті змусили вдягти цю форму „піксель“ (російського зразка — О.Ш.)». І сказали: «Ти повинен стояти, як колишній керівник Косинського, як наряжена ялинка, а оцей бойовик із позивним 63-ій здійснював спробу вербування Косинського».

Адвокат каже, що арешт полковника Без’язикова пов’язаний із тим, що військове керівництво хоче приховати певні факти:

«Є в мене таке відчуття, чому „пресують“ полковника Без’язикова. Напевно, він був свідком якихось таких подій, які наше керівництво держави не дуже хоче, що вони стали відомі громадськості. Я думаю, що це іде мова про загиблих на Савур-могилі, Степанівці, Кутейніково та в Іловайському котлі».

Дружина полковника Без’язикова Маргарита каже, що справа проти її чоловіка була повністю сфабрикована.

Маргарита Без’язикова

Маргарита Без’язикова

«Я дуже боюся зараз, що почнуть тиснути на тих бойовиків, які потрапляють у полон до ЗСУ, у нас під слідством — сепаратисти, терористи — я дуже боюся, що їх можуть використати під тиском, щоб вони свідчили про те, що мій чоловік дійсно брав участь в якихось заходах „ДНР“ проти України», —  заявила вона.

Також Маргарита Без’язикова спростувала інформацію правоохоронців про те, що її чоловік їздив отримувати інструкції до Росії. Крім того, вона повідомила, що свідок звинувачення Павло Гаркавенко погрожував їй особисто в смс-повідомленнях.

Юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки Надія Волкова з 2014 року веде в Європейському суді справу про викрадення та тортури Івана Без’язикова з боку терористів «ДНР».

«Я прошу цих людей, які автоматично записали полковника Без’язикова у зрадники, зупинитися на секундочку та разом з нами проаналізувати. Бо насправді підстав робити це ще немає. Є питання щодо благонадійності свідків. Зараз ми живемо вже у пост-майданній Україні, але те судилище, що відбувається зараз, вже нагадує сталінські часи, коли кожного полоненого автоматично зараховували у зрадники», — вважає Надія Волкова.

Надія Волкова

Надія Волкова

Нагадаємо, що, як повідомляло «Громадське радіо», військового розвідника, полковника ЗСУ, звільненого з полону бойовиків влітку 2016 року, Івана Без’язикова затримали за підозрою у співпраці з так званою «ДНР» . За словами його дружини Маргарити, за Без’язиковим прийшло четверо осіб у цивільному одязі, показали ордер на обшук, у якому значилося що Іван Без’язиков підозрюється в співпраці з бойовиками самоназваної «ДНР».

 

«Перебуваючи в полоні незаконного формування самоназваного „розвідувально управління ДНР“ вступив до вказанного формування та виконував обов’язки заступника начальника першого відділу агентурної розвідки», — йшлося в ордері.

Вчора (14 грудня 2016 року) суд арештував Без’язикова.

Comments are closed