В березні розпочнеться розгляд позову України до Міжнародного суду ООН проти Росії

Автор: юрист Марина Авраменко спеціально для сайту precedent.in.ua

 

Джерело фото: http://gazeta.dt.ua

16 січня 2017 року Україна подала позов проти Російської Федерації до Міжнародного Суду ООН в Гаазі. В своєму позові Україна просить Суд, визнати порушення норм Міжнародної конвенції про протидію фінансуванню тероризму від 9 грудня 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року Російською Федерацією та припинити такі порушення в майбутньому.

В прес-релізі від 17 січня 2017 року, що був опублікований на сайті Суду зазначається, що після Помаранчевої революції 2004 року Україна піддавалася підвищеному ступеню російського тиску і залякування. По Україні, починаючи з 2014 року Російська Федерація активізувала своє втручання в українські справи на новому, небезпечному рівні: “військове втручання в Україну, фінансування терористичних актів, а також порушення прав людини мільйонів громадян України, в тому числі і їх права на життя”. Також в ньому говориться, що на сході України, Росія розпалила збройне повстання проти авторитету української держави та, що своїми діями порушила основоположні принципи міжнародного права, в тому числі тих, які закріплені в міжнародних конвенціях названих вище. Крім того, Україна заявляє, що Російська Федерація в АР Крим і в місті Севастополь «нахабно кидає виклики  Статуту Організації Об’єднаних націй, захопивши частину суверенної території України за допомогою військової сили”.

Як стало відомо, Міжнародний суд ООН в Гаазі призначив дату розгляду позову, він відбудеться з 6 по 9 березня 2017 року. В перший день розгляду першою буде виступати Україна, наступного дня – Російська Федерація. Такий порядок виступів буде зберігатися до завершення розгляду Судом.

Отож, сподіваємося на позитивне рішення Міжнародного суду ООН, яке підтвердить факт збройної агресії Російської Федерації проти України і хоч якимось чином  вплине на країну, яка ігнорує норми міжнародного права, національного права та здорового глузду. «Імперії не вічні»…

Нагадаємо, що Міжнародний Суд (МС) є головним судовим органом Організації Об’єднаних Націй (ООН). Він був заснований Статутом Організації Об’єднаних Націй, підписаним 26 червня 1945 року в Сан-Франциско, для досягнення однієї з головних цілей ООН: «проводити мирними засобами у згоді з принципами справедливості і міжнародного права, залагоджування або дозвіл міжнародних суперечок або ситуацій, які можуть привести до порушення миру». Суд функціонує відповідно до Статуту, який є частиною Статуту, і своїм Регламентом. Він почав працювати в 1946 році, замінивши собою Постійну палату міжнародного правосуддя (ППМП), яка була заснована в 1920 році під егідою Ліги Націй. Місцезнаходженням Суду є Палац миру в Гаазі (Нідерланди).

Comments are closed