Запрошуємо на прес-конференцію: “Думайдан-2017: гуртуймося біля шатра порозуміння”. Шукаємо причини дискримінації

 

Автор фото: Олег Шинкаренко

На прес-конференції 21 червня з 11.30 до 12.20 в інформаційній агенції УНІАН за адресою: вул. Хрещатик, 4 запрошені експерти повідомлять шлях до міжетнічного порозуміння в Україні. Спалення весною житла ромів в Києві та вбивство рома на Харківщині, а тепер вбивство жінки ромської національності в Києві. Які причини цих подій? Про це ви почуєте на нашій прес-конференції.

Перелік запрошених експертів: віце-президент Конгресу національних громад України Йосип Зісельс; президент ВСГО “Конгрес Ромен України” Петро Григоріченко; керівник ромської програмної ініціативи МФ “Відродження” Ольга Жмурко; координатор проектів МГО «Інтернаціональний союз» Тетяна Курач; координатор проекту «Думайдан-2017» Олена Сапожнікова. Очікуються також декілька постраждалих ромів.

«Думайдан-2017» розглядає питання міжетнічних відносин в Україні: проводиться Конкурс есеїв “Шукаємо шляхи порозуміння” (в змаганні взяли участь 28 людей); залучаються експерти для пошуку шляхів вирішення проблем непорозуміння; створюється із клаптиків різнокольорової матерії «шатро порозуміння», яке 22 липня у Славському (Сколівський район Львівської області) продовжать шити 120 дітей у міжетнічному дитячому таборі “Джерела толерантності”.

Організатори проекту: ГС «Українська Гельсінська спілка з прав людини», ВСГО «Конгрес Ромен України», МФ «Відродження», МБФ РЖФ «Чіріклі», ГО Платформа для змін «Ре:Дизайн», Конгрес національних громад України, Асамблея національностей України, Рада національних спільнот України, ГО «Центр Права», МГО «Інтернаціональний Союз». Проект реалізується за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, Центру Української Культури та Мистецтв, Інституту педагогіки НАПН України.

Захід відбудеться в рамках проекту Фонду Чарльза Мотта «Право на участь», що реалізується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

 

Comments are closed