“Шатро порозуміння” презентували на концерті Марініти

Автор: Олег Шинкаренко, журналіст Української Гельсінської спілки з прав людини

20 серпня у Домі МК відбувся концерт Marinita та Amir Shahsar. Музиканти демонстрували традиції музичної культури різних народів та закликали до взаємної толерантності.

Марініта

У цей вечір на сцені, окрім самої Марініти (це творчий псевдонім харків’янки Марини Захарової) та її тепер постійного супутника українського перкусіоніста азербайджанського походження Орхана Агабейлі, присутніх вражав своїм мистецтвом відомий ізраїльський музикант Амір Шахсар. Цей майстер гри на кларнеті та орієнтальних духових інструментах народився в Ірані, але вже 28 років мешкає в Ізраїлі. Амір співпрацює з багатьма світовими зірками, серед яких Yasmin Levi, Sarit Hadad, Noa, Дживан Гаспарян та інші. В своїй творчості він поєднує середземноморську та суфійську музику з мугамом, джазом та іншими культурними традиціями.

Концертний тур Марініти в Україні відбувається в межах кампанії проти ксенофобії та дискримінації “Мистецтво толерантності” за підтримки Міжнародного фонду Відродження та Посольства держави Ізраїль в Україні. Музиканти вже виступали в Ужгороді, Львові, Одесі та Харкові.

Правозахисник Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров розповів, що проект “Мистецтво толератнтності”, який діє з 2007 року, має три напрямки. Перший – це правова допомога жертвам злочинів на ґрунті ненависті, другий – це моніторинг мови ворожнечі у медіа, третій – демонстрація всіх переваг мультикультуралізму через мистецтво. “Ми хочемо показати, як культури проникають одна в одну, співпрацюють та об’єднуються, – сказав він, – Ми показуємо також, як фольклорна музика поєднується із сучасною джазовою та класичною музикою”.

Борис Захаров

Борис Захаров вважає, що існують два шляхи збереження традицій: музейний – збереження у первинному вигляді, а другий – привнесення частки своєї культури у глобальний спадок.

Юрист УГСПЛ Олена Сапожнікова розповіла про проект “Думайдан-2017: гуртуємося біля шатра порозуміння”. За її словами, в останні декілька років в Україні особливо загострилися міжетнічні протистояння. В них залучені вже не лише прості громадяни, але й представники органів влади і медіа. Мова ненависті, спрямована проти етнічних меншин, стала надто часто траплятися у статтях журналістів. Олена Сапожнікова закликала присутніх висловлювати свої ідеї щодо боротьби із таким станом. Крім того, присутні на концерті побачили Шатро порозуміння, яке вже декілька місяців створюють активісти “Думайдана”.

Олена Сапожнікова

Marinita (Марина Захарова) – українська співачка, піаністка та композиторка, віртуозно володіє вокально-фортепіанною технікою, має барвисту етнічну манеру співу із витонченою орієнтальною мелізматикою; поєднує сефардську, ромську, українську, кримськотатарську, азербайджанську та інші музичні традиції з джазовою та класичною музикою. Марина виступала в Україні, США, Європі та Ізраїлі, як у складі міжнародного музичного проекту “Anno Domini”, так і з сольною програмою. Брала участь у багатьох міжнародних фестивалях. У дискографії Марини п’ять альбомів: альбом «Marinita» і чотири альбоми, записані у складі «Anno Domani»: «Галілея» (2008), «Sand & Stone» (2005), «У фокусі часу» (2004), «За обрієм» (1999), а також участь у багатьох збірках. Сайт співачки.

 Orhan Agabeyli (Орхан Агабейлі) – перкусіоніст, барабанщик, викладач, який створив власну школу гри на перкусії. Орхан є учасником різних музичних проектів, грає в найрізноманітніших стилях: від автентичної музики сходу, до джазу, року та фанку.

Comments are closed