Громада Ірпеня протестує проти вирубок дерев у центрі

В Ірпені триває вирубка дерев у центрі міста. Екологічні активісти закликають міську владу зупинитися і навіть подали до суду позов, тому що вважають незаконними дії міськради щодо вирубки дерев

Голова Громадського Об’єднання «Архітектурна Рада» Ігор Юрчак заявив, що ділянки знищених зелених насаджень перевищують половину гектара, а це підлягає під категорію екологічної небезпеки. Крім того, як стверджує Ігор Юрчак, перед вирубкою не проводилися громадські слухання щодо її доцільності, а мерія не представила на суд місцевої громади жодної містобудівної документації. Саме тому цю вирубку слід вважати протиправною.

Ігор Юрчак: «У минулу спеку люди ховалися на цій променаді по вулиці Шевченка від спеки. Тепер їх немає. Сьогодні в Ірпені узурпована архітектурна діяльність, тому що за останній час — я беру, наприклад, два останніх роки — не було розглянуто жодного проекту містобудівної категорії в рамках громадських обговорень».

Під час вирубки дерева намагався захистити місцевий активіст Євген Мельничук, який переїхав до Ірпеня з Криму.

Євген Мельничук: «Ми маємо експертний висновок, що тут знищуються дерева на території понад 0,5 га. Тобто це перевищує норму у чотири рази. Тому перед тим як надати дозвіл на вирубку та знищення дерев, ірпінська міська рада повинна була провести громадські слухання. Ви можете пройтись та запитати у звичайність людей: більшість громади не підтримує знищення дерев».

Саме це ми й зробили. Місцева мешканка Марія Огнівець також проти вирубок у центрі.

Марія Огнівець: «Це знущання з нас та наших дітей. У нас же ж тут отакі алеї були зелені, дерева. Зараз вони будуть реконструкцію робити — вони ж вже ці дерева не посадять. Треба сто років, щоб виросло таке дерево, як вони рубають».

Її підтримує і пенсіонерка Марія Ковтун.

Марія Ковтун: «Я тут народилася, тут живу і бачу, як Ірпінь міняється у гірший бік».

Головний спеціаліст юридичного відділу Ірпінської міськради Павло Мілевський вважає, що всі вирубки були проведені на законних підставах, а видалені дерева були небезпечними для людей.

Павло Мілевський: «Ми хотіли би заявити, що не проводилась суцільна вирубка дерев, а здійснювалось видалення окремо стоячих аварійних сухостійних дерев та зелених насаджень по вулиці Шевченка в місті Ірпінь. Були видалені аварійні дерева. Деякі з них — заражені омелою. Було видалено також тополя, які є алергенами».

Активісти вже подали проти мерії позов до суду. До справи підключилась також і Гельсинська спілка, яка пообіцяла їм адвокатську допомогу. Юрист УСГПЛ Олена Сапожнікова збирається ретельно відстежувати ситуацію в Ірпені.

Олена Сапожнікова: «Ми відреагували на подію в Ірпені в рамках проекту „Думайдан-2016 — збереження зелених зон у містах та селищах”. І ми обіцяємо слідкувати за подіями, які відбуваються в Ірпені. Це річний проект, який охопить не лише Київ, Львів і Харків, а ще й інші п’ять обласних міст України. Він розроблений п’ятьма громадськими організаціями. Екологи, юристи та правозахисники цих громадських організацій будуть слідкувати за подіями в Ірпені. Гельсинська спілка з прав людини направила офіційний запит щодо надання інформації по вирубці, яка сталася у центрі Ірпеня. Ми попросили копії документів, рішення, пояснення. Потім ми донесемо цю інформацію до громадськості».

__________________________________________________

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Comments are closed