Необхідно написати законопроект про обов’язковість рішень Комітетів ООН для українських судів

Дата: 12.12.2015

11 грудня об 11.00 в прес-центрі ІА “Главком” пройшла прес-конференція щодо проекту УГСПЛ “Полонені правосуддя”: невиконання рішень Комітетів ООН

Юристи Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) проаналізували 12 рішень двох комітетів ООН (проти катувань та за права людини) щодо України. Деякі справи стосуються жорстокого поводження по відношенню до заявників з боку співробітників міліції, а також призначення покарання у вигляді довічного позбавлення волі, яке ґрунтується на зізнавальних свідченнях, отриманних під тортурами, а також неефективного розслідування скарг заявника з приводу неналежного поводження з ним (утримання без їжі, сну, в холодному приміщенні без опалення в зимовий період і таке інше). Розглянуті рішення були винесені за період з 2003 по 2014 рік. Подібні справи проти України мають чітку тенденцію, яка не змінюється з роками, тому можна говорити про її системний характер. Українські суди та прокуратура не беруть до уваги рішення комітетів ООН, бо не вважають їх судовими органами.

На прес-конференції виступили:

Аркадій Бущенко, виконавчий директор УГСПЛ Валерія Лутковська, Уповноважений Верховнорї Ради України з прав людини Наталя Литвин, матір покійного довічно ув’язненого Віктора Щітки Георгій Логвинський, народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та внутрішньо переміщених осіб Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Протягом прес-конференції її учасники розказали про найкричущі хиби української правоохоронної та судової системи, що призвели до такої ситуації.

Крім того, було запропоновано можливий варіант вирішення проблеми: необхідно написати законопроект про обов’язковість рішень Комітетів ООН для українських судів.

Comments are closed