Як отримати компенсацію постраждалим від обстрілу пасажирського автобусу під Волновахою?

Автор: Юлія Науменко, адвокат, юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ

Джерело фото: http://korrespondent.net/ukraine/3468394-vodytel-avtobusa-smerty-nas-obstrelialy-so-storony-volnovakhy

Минуло два роки з моменту жахливого обстрілу пасажирського автобусу «Злотоустівка-Донецьк» на блок-посту в місті Волноваха Донецької області. Автобус тільки встиг від’їхати з автовокзалу та зупинився для проходження паспортного контролю на пункті пропуску. Пасажири почали готувати свої документи і почули потужні вибухи снарядів. Внаслідок трагедії загинули 12 осіб, 17 були поранені.

За фактом вчинення терористичного акту Службою безпеки України було порушено кримінальну справу, яка наразі передана до Слідчого управління з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Головної військової прокуратури України. Встановлено, що обстріл здійснювався з території м. Докучаєвська, який знаходився під контролем терористичної організації «Донецька народна республіка». Проте осіб винних в обстрілі автобусу досі встановити не вдалось. Це означає, що потерпілі позбавлені можливості отримати компенсацію за рішенням українського суду, оскільки не знають, до кого пред’являти вимоги. Тому, в інтересах постраждалих, які звернулися до Української гельсінської спілки з прав людини (далі – УГСПЛ), було подано скарги до Європейського суду з прав людини в рамках проекту допомоги мирним громадянам, постраждалим, від обстрілів в зоні проведення АТО.

Розпорядженням Голови Донецької обласної державної адміністрації від 13 січня 2015 р. № 6 «Про висловлення співчуття» було передбачено надання матеріальної допомоги та затверджено персональний склад комісії для організації надання допомоги постраждалим особам та сім’ям загиблих в результаті артилерійського обстрілу на блокпосту в районі м. Волноваха. Однак виплату зазначеної допомоги пораненим та родичам загиблих отримати не дуже просто. Під час надання правової допомоги одному з потерпілих, юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ Юлія Науменко домоглася виплати компенсації в розмірі 25 000, якої навіть не вистачило на лікування, лише із плином півтора роки з моменту затвердження Розпорядження Донецької обласної адміністрації. Нажаль, матеріальну допомогу і досі не змогли отримати більшість постраждалих.

Для представництва інтересів потерпілих в Європейському суді з прав людини, постраждалі можуть звернутися до приймалень УГСПЛ або до мене особисто. Мої контакти: тел. 099-437-82-79, адреса: м. Київ, вул. Фролівська, 3/34.

Нижче до вашої уваги форма заяви, з якою постраждалі можуть звернутися до Донецької обласної державної адміністрації для отримання допомоги:

Голові Донецької Обласної державної адміністрації
Жебріському Павлу Івановичу
Адреса: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, пл. Миру, 2

Прем’єр міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу
Адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

ПІБ
Адреса: _______________
Тел. _________________

«_____» ___________ 2017 р.

ЗАЯВА
щодо надання матеріальної допомоги постраждалому в результаті

артилерійського обстрілу блокпосту в районі м. Волноваха

В результаті обстрілу 13 січня 2015 р. блокпосту українських війскових біля м. Волноваха Донецької обл. під час проведення Антитерористичної операції на Сході України під ураження потрапив автобус з цивільним населенням «Златоустівка-Донецьк». В цей час я (мій батько/мати /чи інший близький родич, який загинув внаслідок обстрілу), _______________________________ (вказати ПІБ), __________, перебував у зазначеному автобусі та отримав (загинув) внаслідок обстрілу тілесні ушкодження, а саме: ______________________ .
Крім цього, мене було визнано потерпілим у кримінальному провадженні № ____________________________, відомості про яке були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань Управлінням Служби безпеки України в Донецькій області за фактом артилерійського обстрілу пасажирського автобусу в м. Волноваха Донецької обл. 13 січня 2015 р. ,яке наразі перебуває в провадженні Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
Розпорядженням Голови Донецької обласної державної адміністрації від 13 січня 2015 р. № 6 «Про висловлення співчуття» було передбачено надання матеріальної допомоги та затверджено персональний склад комісії для організації надання допомоги постраждалим особам та сім’ям загиблих в результаті артилерійського обстрілу на блокпосту в районі м. Волноваха.
Проте мені, як постраждалій особі, з плином більше двох років від зазначених подій так і не було надано жодної грошової (матеріальної) допомоги.

На підставі викладеного, згідно з Розпорядженням Голови Донецької обласної державної адміністрації від 13 січня 2015 р. № 6 «Про висловлення співчуття»

ПРОШУ ВАС:

1. Розглянути моє звернення та надати мені матеріальну допомогу як постраждалій особі, в результаті артилерійського обстрілу на блокпосту в районі міста Волноваха.
2. Про результати розгляду звернення повідомити мене за адресою мого проживання: _________________ та/або за телефоном: _____________.
3. Виплати мені матеріальну допомогу за наступними банківськими реквізитами:

Додатки:
1. Копія паспорту;
2. Копія медичних документів чи копія свідоцтва про смерть;
3. Копія документів про визнання потерпілим (за наявності).

З повагою, ПІБ _______________
(підпис)

Comments are closed