В Південному Судані офіційно оголошено голод

Автор: юрист Марина Авраменко спеціально для сайту precedent.in.ua

Джерело: http://www.unmultimedia.org/radio/russian/archives/241752/#.WNT1MDvyiMp

Голод – лише одне слово, яке сколихнуло весь світ… Починаючи писати цю замітку я все думала і думала, як описати весь жах, який пов’язаний з голодом і зрозуміла, що ніяк.  Саме я  цього зробити не зможу, бо ж не маю такого гіркого досвіду виживання в умовах відсутності продуктів харчування. Та й описувати це особливо не потрібно, варто лише подивитися новини про Африку і картинки, які ми побачимо яскраво опишуть нам цю катастрофу. Так, я вважаю, це катастрофою, катастрофою не тільки людей, які голодують, а й усього світу, який у 21 столітті все ще не зміг вирішити проблему голоду.  

Як відомо, в Південному Судані офіційно оголошено про початок голоду в деяких регіонах цієї країни. За даними ООН 100 тисяч південносуданців – голодують, майже 5 мільйонів потребують продовольчої допомоги. Офіційне визнання голоду, як відомо, означає, що саме від голоду почали помирати люди. Які страшні цифри… і найпершою причиною цього всього є воєнні конфлікти, які є в цьому регіоні, і саме через це більшість гуманітарної допомоги не потрапляє в місця, які найбільше потребують її. Звісно існують й інші причини голоду це і кліматичні зміни, і бідність, і хвороби, які вже є невід’ємними поняттями, які у нас асоціюються з країнами третього світу. Розглядатися докладно ці причини не будуть, оскільки вони і так  загальновідомі.

Я не буду тут нікого критикувати, обвинувачувати, просто хочеться донести до людей, що голод   існує, він є не тільки в країнах третього світу, але і поруч з нами кожен день. Озерніться на вулиці і ви побачите скільки людей потребують вашої допомоги, особливо безхатченки, малозабезпечені люди, особи похилого віку.

Будемо дивитися правді в очі, ми з вами не зможемо допомогти країнам Африки – це під силу лише міжнародним організаціям та країнам, які мають великі ресурси, але ми можемо допомогти тут у власній країні, у власному місті, у власному районі. Може зробимо цей світ добрішим?!

Comments are closed