Темою Криму в ПАРЄ цікавилися лише Грузія та Туреччина, — правозахисник

автор: Ольга Веснянка та Анастасія Багаліка
джерело: hromadskeradio.org

 

Для європейських політиків питання України і Криму відійшли на другий план, адже існує багато ближчих їм питань, пов’язаних з Сирією, — Сергій Заєць

Спілкуємося з Сергієм Зайцем, адвокатом, представником Української Гельсінської спілки з прав людини, який нещодавно повернувся зі Страсбургу. Розпитуємо його про те, що знає про українське питання європейська спільнота у Страсбурзі, чи відома там ситуація в Україні щодо порушення прав людини, які заподіяні Росією та проросійськими бойовиками. І також говоримо про те, як були організовані заходи з представлення української історії в ПАРЄ.

Ольга Веснянка: Пане Сергію, розкажіть будь-ласка яка була атмосфера в Раді Європи, хто цікавився українським питанням, і хто був у громадській та урядовій делегаціях?

Сергій Заєць: Серед представників неурядових організацій була пані Ольга Скрипник, голова організації „Альменда”. Також були депутати, які входять до парламентської асамблеї: пан Вінський, пан Ар’єв та інші. Що стосується самої організації, то, на жаль, представництво питань, пов’язаних з Кримом було бездарно провалене.

Ольга Веснянка: Ви маєте на увазі, те, що відбувалося в кулуарах?

Сергій Заєць: Так. Йдеться про заходи, які проводяться не зовсім офіційно.

Ольга Веснянка: В яких заходах ви брали участь і з якою місією їхали як адвокат та правозахисник?

Сергій Заєць: В першу чергу ми їхали туди, щоб представити проблематику, яка стосується Криму. Цікавість до цієї проблеми виявила дуже обмежена кількість осіб. Це були представники Грузії і Туреччини. Представників інших держав під час проведення наших заходів не було.

Ольга Веснянка: З чим ви це пов’язуєте, немає інтересу до України і Криму?

Сергій Заєць: Для європейських політиків питання України і Криму відійшли на другий план, бо існує багато ближчих їм питань, пов’язаних з Сирією. Але увага європейських політиків може бути звернена на будь-що, а наше завдання, привертати їхню увагу на те, що потрібно нам. Для цього, на мій погляд, не було зроблено майже нічого.

Анастасія Багаліка: Є інформація, що в ПАРЄ була присутня неофіційна російська делегація з журналістів, активістів і громадських діячів. Вони навіть виступали на засіданнях. Що вам відомо про ці обставини?

Сергій Заєць: Про ці обставини я багато сказати не можу, адже заходів відбувалося досить велика кількість. Нас в першу чергу цікавило питання Криму. Але я можу сказати, що і заходи, присвячені подіям на Сході України, так само були провалені. У залі були присутні лише представники України, українських діаспор і дуже невелика кількість представників іноземних держав.

Ольга Веснянка: Над чим саме ви зараз працюєте щодо тематики Криму?

Сергій Заєць: Ми зараз працюємо над юридичною кваліфікацією тих порушень прав людини, які зараз відбуваються в Криму. Ми доводимо і пояснюємо чому та чи інша подія безумовно є порушенням прав людини, а не просто кримінальним злочином.

 

Comments are closed