26 грудня 2016 року о 10.00 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру за адресою: вул. Хрещатик, 2 в Києві відбудеться прес-конференція щодо результатів проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах». Зокрема, буде представлено проект законодавства в екологічній сфері, що був створений в результаті річного обговорення в шести містах України – Київ, Харків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів, Одеса. Обговорення відбувалися разом із представленням репортажних фото з місць знищення природи та боротьби активістів. Представляти законопроект буде юрист Центру стратегічних справ Олена Сапожнікова, журналіст Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Шинкаренко та голова Координаційної ради ГО «Зелений Фронт» Олег Перегон. Акредитація ЗМІ відбувається на місці при наявності журналістського посвідчення.
Репортажні фото з місць знищення природи можна буде подивитися в той же день о 12.00 в приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: вул. Інституцька, 21/8, м. Київ, де відкриється фотовиставка «Думайдан – 2016: фотомиті». Виставка триватиме з 26 грудня року по 1 лютого 2017 року (понеділок-четвер: 9.30-18.00; п’ятниця: 9.30-16.00). Вхід вільний! Фотовиставка буде проведена в рамках експертного обговорення змін до національного екологічного законодавства за попередніми підсумками проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах». Відвідувачі виставки побачать кращі фотографії харківського екологічного активіста Олега Перегона, який брав участь у захисті місцевого лісопарку від вирубки перед ЄВРО-2012; фотографії занедбаних парків Тернопільщини екологіста Олександра Степаненка; фотографії екологічних активістів Владислава Балинського та Олега Миргородського на захист зелених насаджень Одеси; фотоісторії журналіста УГСПЛ Олега Шинкаренка, активістів Тамари Харчилави, Нінель Суслової та Олександра Чеботарьова про мирні протести на Київщині, серед яких: захист від вирубки орнітологічного заказника місцевого значення «Пірнівський», протести проти ліквідації озера Качине в Дарницькому районі міста Києва та проти вирубки парку «Чорний Гай» в Ірпені. Одна із представлених на фото історій: весною 2016 року загострився річний конфлікт щодо озера Качине на Позняках. Забудовник ЖК “Житлоінвестбуд-УКБ” вирішив засипати озеро і побудувати там багатоповерхівку. Через декілька місяців забудовник звернувся до суду та почав вимагати від екологічних активістів та місцевих мешканців близько 200 000 гривень нібито за те, що вони перешкоджали йому засипати озеро. Також командою проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах» буде надано до обговорення присутніх бачення змін до українського екологічного законодавства, що покращить ситуацію у цій сфері. Просимо участників дискусії заздалегідь ознайомитися з резолюцією та проектом змін до законодавства за таким посиланням: /2016/12/06/za-dva-dni-dumajdan-bude-v-odesi/.
Організатори проекту «Думайдан – 2016: збереження зелених зон у містах і селищах»: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Міжнародна благодійна організація “Екологія – Право – Людина”, Громадська організація Центр правових та політичних досліджень “СІМ”, Екологічно-гуманітарного об’єднання “Зелений Світ”, Громадська організація “Зелений Фронт”. Проект реалізується за підтримки Посольства Швеції в Україні.
Захід в Києві фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. Цей захід здійснено також за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Українського кризового медіа-центру.
Контактна особа: Олена Сапожнікова, тел.: 063 8566022.