Незряча жінка виграла суд у забудовника-шахрая

Дата: 17.03.2015
Джерело: humanrights.org.ua

Незряча жінка виграла суд у забудовника-шахрая

Незряча жінка виграла суд у забудовника, який обманом хотів продати їй недобудовану квартиру.

Як повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини, киянка Ганна Подоляк, що має першу групу інвалідності по зору, виграла справу проти фірми-забудовника ТОВ “Капітал Ріелті ЛТД”.

Жінка була переконана, що за 300 тисяч гривень придбала квартиру в новому будинку з ліфтом. Передбачалося, що у квартирі буде спеціальне обладнання для людини з інвалідністю. За квартиру було сплачено 149 тисяч гривень авансу.

Вдома мати Ганни Подоляк прочитала договір та виявила, що нотаріусом він не завірений, в ньому не йдеться про спеціальне обладнання для квартири, а сума угоди майже на 34 тисячі гривень вища за ту, яку назвав забудовник з “нотаріусом”.

ЖІнка намагалася повернути кошти, і після чисельних візитів до ТОВ “Капітал Ріелті ЛТД” там погодились розірвати угоду. Але замість цього їй підсунули нову редакцію старого договору, де вартість квартири зросла до 400 тисяч гривень. Жінка дізналася про це випадково, коли попросила перехожого на вулиці прочитати документ.

Ганна Подоляк звернулась до правоохоронців та подала позов до Дніпровського районного суду Києва. Але її права відмовилися захищати. Згодом вона звернулася до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, і юристи УГСПЛ підготували апеляційну скаргу.

“Суд першої інстанції виходив із переконання, що зрячий, тобто відповідач в особі фірми-забудовника, більше поінформований, ніж незрячий, а тому і довіри зрячому більше. Із такою логікою ми не погодилися, тому й оскаржили винесене рішення у столичному апеляційному суді. Адже укладення договору купівлі-продажу має відповідати внутрішній волі кожної зі сторін”, -пояснив адвокат Української Гельсінської Спілки з прав людини Олег Левицький.

Апеляційний суд визнав договір недійсним. Було визнано, що підпис незрячої людини на документі не може бути достатнім доказом її усвідомленого волевиявлення. Рішення було виконане у повному обсязі і може стати прецедентною справою для багатьох українців з інвалідністю.

Comments are closed