Вийшов тринадцятий випуск подкасту “Правова Абетка”: соціальна допомога батькам новонародженої дитини

4svtdi

Олена Сапожнікова та Олег Шинкаренко

В українському бюджеті на 2016 рік на соціальну допомогу передбачено було витратити 104 млрд грн. Багато це чи мало? Це приблизно 10% від всіх видатків державного бюджету взагалі.

Максим Щербатюк

Максим Щербатюк

На соціальну допомогу зараз йде кожна десята гривня з наших податків. Для порівняння — на пенсії йде у два з половиною рази більше, на оборону — удвічі менше, а на комунальне господарство — у п’ять разів менше. Як бачимо, наша держава — дуже соціальна, бо приблизно третина всього бюджету витрачається на допомогу соціально незахищеним людям. Тобто тим, хто не може заробити гроші на своє утримання самостійно. А хто взагалі отримує допомогу при народженні дитини? Чи потрібно для цього доводити державі свою бідність? Який розмір допомоги батькам зараз і від чого він залежить?

Для відповідей на ці питання ми запросили програмного директора Української Гельсінської спілки з прав людини юриста Максима Щербатюка. Слухайте про все у подкасті Олега Шинкаренка та Олени Сапожнікової «Правова Абетка», який виходить за підтримки Центру Стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини

Comments are closed